EN
FB

Mimosa Architekti ● Vyšehradská 320/49, 128 00 Praha 2 ● info@mimosa.cz

  • Název: Nájemní byt v Karlíně
  • Lokalita: Praha-Karlín
  • Klient: Soukromá osoba
  • Realizace: 2018
  • Foto: Eva Vopátková

Nájemní byt v Karlíně především navazuje na dům, jehož je součástí. Vstup do bytu je tak plynulým přechodem ze společného do soukromého prostoru.
Jednoduché prostorové řešení využívá daností prostoru, byt je navržen tak, aby poskytoval komfortní bydlení jednotlivci nebo dvojici žijící v centru města. Změnou dispozice se byt prosvětlil a otevřel, pro původní kuchyni nedostatečný prostor se ukázal být zcela dostatečným pro koupelnu a šatnu ložnice. Kuchyň se nově stala součástí hlavního obytného prostoru, se kterým je propojen také pracovní kout a díky velkorysým posuvným dveřím i ložnice. Nechybí dostatečné úložné prostory, malý stolek pro běžné využití je možné snadno rozložit do dvojnásobné velikosti – třeba pro setkání s přáteli.
Atmosféra interiéru se odvíjí od použití klasických materiálů, jakými jsou teraco, bílé keramické obklady menšího čtvercového formátu, dřevo, a jejich kvalitního řemeslného opracování. Střízlivé materiálové řešení umožňuje nájemci bytu jeho snadné „zosobnění“ – třeba obrazy, pro které je ponechán dostatek místa.